Ay tutulması, Dünya ve Türkiye

AstrolojiGökyüzünden Haberler

Bu bir Ay tutulması olduğundan tutulma etkisi en çok halk üzerinde olacaktır. Vatandaşların artık gerçekçi, sağlam beklentiler içinde olması, ekonomik kaygılarının, güvensizliklerinin açığa çıkması, huzursuzluklarını yansıtması, bunun için mücadele etmesi, savaşması gibi durumlar olabilir. Ay Merkür ile karşıt açı kuracağından belli şeylerin sonuçlanması için zorlu anlaşmalar gündemde olabilir. Bu anlaşmalar savaşa, harekete geçmeye ön ayak olabilir. Halklar baskılanabilir.
Otoriteler bu tutulmada oldukça ön planda olacak. Liderlerin kontrolünde onlar odaklı ve onlar için hizmet edenlerle vatandaşlar, milletler baskılanabilir. Bir süreliğine kontrol otoritelerde olacak gibi fakat halkın temsilcisi olan ay jüpiterle kavuşacak devamında da olumlu açılar kuracağı için süregelen zorlu koşullarda destek görecek, bu zorlu savaş gündemlerinde biraz da olsa umut verici.
W. Lily’e göre Boğa burcu etkisinde olan bölgeler Polonya, İran, İsviçre, Kıbrıs, Rusya… Dolayısıyla bu bölgelerle ilgili önemli süreçler de kapıda diye düşünebiliriz.
Yine tutulmadan en çok etkiyi alacak burçlardan olan bölgelere baktığımızda Türkiye, İtalya, Roma, Arabistan da dikkat çekiyor.
Türkiye için özel olarak tutulmayı incelediğimizde yine ülkemizin tam olarak güneşinin üstünde gerçekleşen bu tutulma özellikle liderler, otoriteler anlamında kadersel önemli bir sürecin içine girdiğimizi gösteriyor. Ülkemizin güçlenmesi, sağlam yatırımlar yapabilmesi oldukça önemli. Sanatsal alanlar, sanatçılar, sporcular ve spor faaliyetleri, önemli ittifaklar, toplantılar, eğlence alanlarıyla ilgili gündemler, çocuklarla ilgili konular tutulmadan oldukça etkilenebilir. Ülkemiz bir değişim dönüşüm sürecini başlatabilir. Ekonomik girişimler yapılabilir. Özellikle Progresste Satürn üzerinde ve ülkenin ekonomi evinde gerçekleşen bu tutulma kalıcı, önemli, uzun süreli değişimler ve adımlar olabileceği yönünde. Ekonomik kaygıyla yapılan ortaklıklar söz konusu olabilir. Progress haritada kavuşmak üzere olan Mars ve Jüpiter ise uzak ülkelerle sınır komşularımızla krizli, mücadeli durumlar konusunda dikkatli olamamız konusunda bizi uyarıyor. Zaten güney düğümümüz üzerinde gidip gelen Satürn bize geçmiş birikimlerini sistemli ve disiplinli şekilde kullanmamız gerektiğini anlatıyor.

Leave A Comment

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop