3-4-5 Eylül Ay, Boğa Burcunda

AstrolojiGökyüzünden Haberler

Ay Boğa Burcunda
3 Eylül’de akşam saatlerinde ay boğa burcuna geçiyor. Boğa burcunda seyrederken Ay, kendimizi daha iştahlı, daha tembel, konfor arayışında hissederiz. Ayın ilk açısı da Satürn ile olacağından kurallı, düzenleme ve disipline olma isteği, yarım kalan işleri tamamlama isteğimiz artabilir. Güneş ile olumlu açısında duygu mantık dengesini kurmamız kolaylaşıp daha rahat işlerimize odaklanabiliriz. Yöneticisi Venüs durağanken, hemen sonrasında retrolu bir Merkür ile açı kuracak ay, içimizde özgüven ve öz değer kavgaları bir yana kendimizi daha çok eleştirme daha çok güzelleşme ve bir türlü beğenememe modlarında hissedebiliriz. Bu sırada durağan olan Jüpiterle kavuşmuş da olacak.
4 Eylül Pazartesi günü Ay Jüpiter’le kavuşurken bu kavuşuma Merkür üçgen açı yapacak. Geçirdiğimiz günlere nispeten gökyüzünde daha olumlu, büyütücü bir enerji hâkim. Merkür Retro hareketine devam ediyorken Venüs ve Jüpiter durağan olacak. Bu başlangıçlar, imzalar için olumsuz bir gökyüzü olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Fakat süregelen, kararları öncesinde aldığımız, bir şeyi mükemmelleştirme amacıyla, düzeltme amacıyla girişeceğimiz işler için iyi bir gökyüzü demek. Güçlendirme, sağlamlaştırma temaları için kullanılabilecek bir gökyüzü.
Ekonomik anlamda düzenlemeler, güven temaları, yatırımları gözden geçirme, düzeltme, ilişkileri gözen geçirme, sözleşmeleri veya yazılı anlaşmaları kendi yararımıza olması için yeniden tasarlama gündemlerimiz olabilir. Aşırılıklara özellikle aşırı harcamalara dikkat etmekte fayda var. Güzelleşme, estetik amaçlı araştırmalar, kararları gözden geçirme,
Duygularımızı, güdülerimizi çok fazla abartma eğiliminde olabiliriz. Öz eleştiri yaparken fazla acımasız olabiliriz veya fazlaca inatçı bir hak talebimiz olabilir. Yani 4 eylül akşamını okuma yazma düzenlemeye ayırmak çok daha sağlıklı olur bizlere.
Sonrasında, Ay Uranüs ile de kavuşacağından aniden bir şeyleri artık değiştirmeye veya bitirmeye karar verebilir, olağan düzeni bozma arzusuyla harekete geçebiliriz. Bütün bu açılar Boğa burcunun yöneticisi olan venüsün durağan olduğunu ve önemli adımlar, başlangıçlar için iyi olmadığını unutmayalım.
Ay Boğadan çıkarken Neptün ve Plüton ile sırasıyla olumlu açılar kuracak. Bu da olumlu 5 eylül akşamının nispeten olumlu ve güzel değişimlere fırsat sunan bir akşam olacağını düşündürür. Geceye doğru Ay boşlukta olacak.

Leave A Comment

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop