27 Kasım İkizler Burcunda Dolunay

Gökyüzünden Haberler

Ay ikizler burcunda seyrederken Merkür yönetiminde olacağından kendi doğasında olduğu gibi evcimen, anaç, duygusal, besleyici değil de mantıklı, hareketli, eğlence arayışında, kolay akan yüzeysel bir enerjiyi yüklenir. Ayrıca ikizler burcunun çift bedenli oluşu da aynı anda birden fazla şey yapmak isteyip sonunda bir şeye yetişememeyi de tetikleyebilir. Hava elementinin değişken burcu olan ikizlere hayatlarımızda iletişimsel ve zihinsel konuları aktifleştirirken daha uyumlu ve farklı koşullara kolay uyumlanabilmeyi de sağlar.
Dolunaylarsa artık çoğumuzun bildiği gibi tamamlanmalar, ortaya çıkışlar, netleşmelerle alakalıdır. Ay gökyüzünde tüm ışığıyla parladığı gibi olaylar da bütünlüğüyle tamamlanır, ortaya çıkar, netleşir. Gökyüzünde güçlü bir enerji vardır ve uykusuzluk baş ağrısı çoktan hissedilmeye başlanmıştır. İkizler burcunda gerçekleşen dolunayda ise yolculuklar, anlaşmalar, imzalar, eğitimler, kardeşler, ticaret, gençler, yabancılar, inanç gündemleri, yakın çevreyle ilgili olayların tamamlanması, ortaya çıkması, netleşmesi, sonuçlanması gibi etkiler söz konusu olacaktır.
Dolunay anında Kova burcu yükseliyor oluşu, isyanlar, devrimler, sistemlerle ilgili sıra dışı gündemler, yapılanmalarda beklenmedik sürpriz farklılıklar, sonuçlar gibi gündemleri dile getirebileceğimizi anlatır. Yöneticisi Satürn’ün balık burcunda oluşu suyla ilgili kuraklık veya sel felaketleri gibi uzun vadeli problemlerin de artık keskinleşeceği, muallakta kalmış sistemsel sorunların çözümlenebileceği, çözümlenebilmesi için adımlar girişimler olabileceğini anlatıyor. Sınırlarla ilgili gündemler, sınır çizmek veya sınırlar belirlemek söz konusu olabilir. Satürn Balık burcunda mağdurlar, kurbanlar, mültecileri de anlatacağından yöneticiler, liderler eliyle bu durumlarda gergin gündemlerimiz olabileceğini gösteriyor. Dünya gündeminde dini veya din adamlarıyla ilgili mücadelelerle görünür olabiliriz. Liderlerin bilgece ve ahlaki tutumlar sergileyerek mücadele edişi, güvenlik ve sağlamlık arayışı söz konusu olabilir. Değişken etkisini de göz önüne aldığımızda değişken hava koşulları, rüzgârlı ve yağmurlu havalar da yoğunlaşabilir diyebiliriz.
Dünya astrolojisinde Ay her zaman halkı anlatacağı için halkın ticari gündemler, ikili durumlar, yüzeysel bilgilerle uğraşması tavan yapabilir. Ülkemizin natal Ayı da 29 derece ikizler olduğu için yalan ve yüzeysel bilgiye karşı çok daha dikkatli olmamızda fayda vardır. Yeni ay’dan sonra Ay, ilk açısını Venüs ile kuracağından ve bu olumlu bir açı olduğundan finansal piyasalarda ürünlerin değerinden satılması, halkın daha ılıman bir havada olması olası. Taşıt fiyatları normalleşmeye gidebilir. Venüs bir ürünün ederidir. Dolayısıyla burada özellikle pazarlarda ve araçlarda ürünlerin kendi değerinden satılmasını öngörebiliriz. Yalnız Venüs ve güney düğüm kavuşmuş olacağından yine de yüksek fiyatlar olabilir.
İkili ilişkiler için ılımlı fırtına sonrası sessizlik dönemi olabilir. Daha barışçıl ve rahat bir enerji hakim olur ilişkilerde. İletişim son derece önemlidir.
Barış ve toplumsal değerleri korumak amacıyla bazı anlaşmalar yapılabilir imzalar atılabilir veya olanlarda sonlanmalara gidilebilir. Burada dolunaya antisya olarak Oğlak ve Yengeç burçları eşlik edeceği için vatansal temalar, yerli ve milli ticaret, sağlam ve disiplinli sistemler kurmak da arka planda devam eden gündemlerimiz olacak. Maalesef tam tepedeki yanık Mars dini değerler, inanç kaynaklı savaşlarla ilgili süreçlerimizin bir süre daha gündemimizden düşmeyeceğinin göstergesi olabilir.
Salgınlar ve sağlıkla ilgili gündemlerde yoğunlaşmalar olabilir. Hizmet sektöründe değişime, düzenlemelere gidilebilir. Ordu için büyük harcamalar söz konusu olabilir.

Leave A Comment

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop