25.01.24 Aslan Burcunda Dolunay

Gökyüzünden Haberler

 

Dolunaylar, tamamlanma, netleşme, ortaya çıkmakla ilgilidir. Ay gökyüzünde tam olarak görünür, tamamen ortaya çıkar. Bunun gibi haritalarımızda nerede gerçekleşiyorsa, oradaki gündemler netleştirir, ortaya çıkar, tamamlanır. Bu dolunay ekim ayında yaşadığımız boğa burcu tutulmasını da tetiklediği için etkili bir tutulma, ekonomi, tarım, toprak konularında önemli sonların ve başlangıçların olduğuna şahitlik edebiliriz. Boğa burcundaki tutulmalarda başlattığınız gündemlerinizle ilgili önemli kararlar ve adımlar söz konusu olabilir.

Aslan burcunda gerçekleşen dolunaylarda benlik duygusu, otoriteler, liderler, üstlerimiz, eşimiz, babamız, benliğimiz, öz değer kavramı ön planda olur. Dolayısıyla bu dolunay da bu konuları tetikleyecek bir dolunay. Ayrıca dolunaylarda ay güneş ile karşı karşıya geleceği için bir isyan, başkaldırı da söz konusudur. Ayın temsil ettiği konuların mücadelesi ayakta kalma çabasını görürüz. Dünya astrolojisinde Ay, direkt olarak halkı temsil ettiği için halkın kişisel hayatlarımızda güdülerimizin, duygularımızın, ailemizin, annemizin ön plana çıkışına şahitlik ederiz.

Aslan-Kova aksında gerçekleşen bu dolunay, özellikle Ay’ın son açısını Plüton ile kurmuş olmasından gündemimizde ve hayatlarımızda artık bir öz değer kaygısıyla başkaldırının, isyanların, otoritelerden insancıl çözüm arayışları, bunlarla ilgili ekip kurma veya gruplaşmaların habercisi. Ben/Biz kavramları arasında denge kurma çabasında olabiliriz. Arkadaş gruplarımızda, toplantılarda, ekiplerimizle ilgili gündemlerimiz olabilir bulunduğumuz topluluklarda ön plana çıkabiliriz.

Dolunay anında Başak burcu yükseliyor. Bu demek oluyor ki bu dolunay, sağlık, iş hayatı, memurlar, orduyla ilgili bir dolunay. Düzenlemeler, eksikleri tamamlama, gözden geçirme için değerlendirilebilir. Yükselen yöneticisi Merkür, Marstan zarar gördüğü için sistemlerle ilgili yapılanmalarda düzenlemeler, yatırımlarla ilgili, gayrimenkuller, taşınmaz yapılarla ilgili yatırım amaçlı, güzelleştirme amaçlı yıkım veya düzenleme kararları, savaş gündemleri, planlamalar ve hedefler bu ay bizi oldukça meşgul edebilir. Yaklaşan belediye seçimlerini düşünürsek özellikle kentsel dönüşüm hedef ve projelerini sıkça duyabiliriz.

Halk arasında bilgi karmaşası, iletişim kaynaklı kazalar maalesef sıkça karşımıza çıkabilir. Atılacak imzalar iki kere düşünülmeli. Yine de Merkür’ün yükseleni görüyor oluşu, kararlı adımlar atma ihtimalimizi güçlendireceği kontrollü ilerlemek zor olmayabilir.

Ay dolunaydan hemen sonra Jüpiter ile kare açı kuracağı için duygularımızı abartma eğiliminde olabiliriz, halk içinde olabilecek şeyler kontrol edilmesi zor bir hal alabilir. Güven ve değersizlik kaygısıyla hayatlarımızda ve ülkemizde başkaldırı görebiliriz.

Sabit burçlar arasındaki bu gerilimli açı deprem konusunda da dikkatli olmamız konusunda bir uyarı aslında. Uranüs’ün de durağan hareketine hazırlanıyor oluşu, özellikle enerji ve elektrik konusunda beklenmedi kesintilere hazırlıklı olmamız konusunda önemli bir gösterge diyebiliriz. Türkiye’nin batısı özellikle Ege Bölgesi, İzmir için gerilimli açılar söz konusu. Uranüs’ün de durağa gececiğini düşündüğümüzde özellikle kriptolar, borsa ve online sistemler konusunda iki kat dikkatli olmak gerek.

Güneş asaleten zayıf ve Plüton’dan zarar gördüğü için otoriteler ve liderler için de zorlu bir dolunay diyebiliriz. Güç savaşlarının değil insancıl çözümler bulmanın önemini anlayacağımız bir dolunay. Jüpiter’in tepeden kare açıyla etkilerini arttıracağı bu dolunay, toplumsal sorunların gerçekçi çözümleri için önemli adım ve dönüşümlerin de habercisi.

Leave A Comment

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop