23 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması

AstrolojiGökyüzünden Haberler

Boğa Burcunda Ay Tutulması
28 Ekim gecesi Boğa burcunun 5 derecesinde bir Ay tutulması var önümüzde. Ay tutulmaları etkisi daha yoğun hissedilen dolunaylardır diyebiliriz. Dolunaya düğümler eşlik eder ve önemli kadersel süreçlerin habercisi olurlar.
Ay tutulmaları duygularımız, hislerimiz, iç dünyamız üzerinde etkilidirler. Bu yüzden güdüsel olabiliriz. Huzursuzluk, uykusuzluk vb problemlerimizle uğraşabiliriz.
Bu tutulma boğa akrep aksında gerçekleşeceği için maddi manevi güven temasını, ekonomik koşulları, sağlamlık ve gerçeklik ile spiritüellik arasındaki dengeyi de gündeme taşıyabilir. Kendimizi gerçeklik arayışıyla bir şeyleri sorgularken bulabiliriz. İşimizi, evinmizi, çevremizi, eşimizi, ortağımızı… Burada güvende miyim, bu kişiler doğru kişiler mi… Ataleti terk etmeyi, alışılagelmiş şeylerden kopabilmeyi öğrenmemiz gerekebilir.
Ayrıca Boğa burcunun yöneticisi Venüs olduğundan bu tutulma Müslümanlarla ilgili önemli kadersel bir tutulma da diyebiliriz.
Dolunay anında Aslan burcunun ilk derecelerde yükseliyor oluşu liderler, otoriteler, eğlence alanları, sanat, çocuklar, parklar, sporla ilgili gündemler, yöneticiler, kanunlarla ilgili haberler gündemimizden düşmeyebilir. Otorite figürlerinin kazanmak için her şeyi yapabileceği yeni adımlar atabileceklerini düşündürtüyor. Yükselen yöneticisi Güneş, Merkür ve Mars ile Akrep burcunda kavuşmuş ve bu ne kadar uzaklaşan bir açı olsa da onları yakmış durumdadır. Kişisel anlamda bu ego odaklı, saplantılı, güç ve intikam mücadelesini hayatlarımızda hissettirebilecek durumları işaret ediyor. Kardeşlerimiz, yakın çevremizle ilgili gizlenmiş saklanmış şeyler açığa çıkabilir, gerginliklere sebep olabilir.
Ay tutulmadan hemen sonra Merkür ile karşıtlık yaşayacağından iletişimle ilgili sıkıntılı durumlar, kopuşlar ve bunların oldukça büyümesi şiddetlenmesi gibi durumlar da olası.
Ani, beklenmedik gelişmeler olabilir, değişmez sandığımız şeylerde sürpriz değişimler, kopuşlar, sonuçlar görebiliriz. Tutulma sırasında ve sonrasında zorlu açılar alan ay devamında olumlu açılanmalar yaşayacağından önümüzdeki süreçler çatışmalı, tartışalı, huzursuzlukla geçebilir. Güvende hissetmek oldukça zor olabilir bu dönem fakat Ay burç değiştirmeden önce güçlü ve önemli açılar da kuracağından bu süreçlerin önemli ve güzel dönüşümlere sebep olabileceğini düşünüyorum.
Dünya genelinde süregelen savaşlar, çatışmalar, fikir ayrılıklarının maalesef bir süre daha devam edeceği öngörülebilir.
En zorlu etkileri doğum haritasında 5 derece civarında boğa, aslan, akrep, kova yerleşimi olanlar alabilir. 5 derece civarı başak oğlak yerleşimi olanlara daha faydalı olabilir.

Leave A Comment

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop