14 Ekim Terazi Burcunda Halkalı Güneş Tutulması

AstrolojiGökyüzünden Haberler

Tutulmalar tarih boyunca kullanılmış en etkili öngörü yöntemlerindendir. Nasıl bir dönemden geçtiğimiz konusunda fikir sahibi olmamız için oldukça önemli bilgiler verirler. Gökyüzünde Ay ve Güneş arasındaki kavuşum ve karşıtlık oldukça güçlü bir enerji meydana getirir ve 3 ay öncesi ve sonrası konusunda önemli bilgiler verir. Güneş tutulmasında Ay, Güneşin önüne geçer ve onu kapatır. Yeni Ay meydana gelir. Bu yüzden güneş tutulmaları daha çok başlangıçlarla ilgilidirler. Tutulmalara düğümler eşlik ettiğinden kontrolümüz dışı, kadersel temalar söz konusudur.
Terazi Burcunda tutulmalar ilişkileri, dengeyi, adaleti, ortaklıkları, sanat ve sosyal konuları, diplomatları, aracıları, kozmetik, dekorasyonu gündeme taşıyabilir. Bu tutulmalar, ayrılma, halkın huzurunu kaçırma, ortaklıklarda veya evliliklerde sorunlara sebep olabilir. Son dekandaki tutulmalar, Lilly’e göre asiller arasında ihtilaflara, zarar ve israfa, ailevi problemlere sebep olabilir.
Tutulma hava elementinde gerçekleşeceğinden insan ilişkileri, iletişim, entelektüel algı, zihinsel konularla ilgili yenilikler getirebilir. Havayla ilgili olumsuz, sert değişimler olabilir. Bu elementteki tutulmalarda zihin çok aktif iken aksiyon almak önemlidir. Yoksa çok şey planlanıp konuşulup askıda kalabilir. Dolayısıyla bunların da getireceği huzursuzluklar gündeme gelebilir.
Terazi burcu hava elementinin öncü burçlarından olduğu için politik konular, hükümet veya yönetim şekillerinde değişimler, devlet işlerindeki değişiklikler gündem olabilir. Burada mevsim değişimi dönemi olan bir tutulma söz konusu olduğu için bu değişim sert ve zarar verecek şekilde olabilir. Dünyada ticaretin zarar görmesi, ülkeler arası ilişkilerin ve dolayısıyla da yöneticilerin zorlanması olasıdır.
Terazi burcunun yöneticisi Venüs Başak burcunda asaleten düşük bir konumda olacak. Ama Venüs gökyüzündeki küçük iyicil olduğundan bu belki tutulmanın zararlı etkilerini bir tık azaltabilir. Tutulma insanların ilişkiler odaklı olmasına, evlilik kararları almasına, ilişki ve ortaklık başlangıçlarına sebep olabilir. Sanatçılar, sahne gösterileri, kadınlar, Müslümanlarla ilişkilendirilen Venüs bu tutulmada bunları da gündeme taşıyacak demektir.
Tutulma anında hava elementinin değişken burcu olan İkizler burcu yükseliyor. Ayrıca yöneticisi Merkür de terazi burcunda bu tutulmanın eşlikçisi. Eğitim-öğretimde düzenlemeler, ülke içi karışıklıklar, komşularla sıkıntılar, yollarda kazalar, iletişim problemleri, anlaşmalar, imzalar gündemde olabilir. Bu süregelen problemleri şifalandırmak amaçlı bir boşanma imzası da olabilir bir evlilik imzası da…
Tutulmadan hemen sonra Ay güney düğüm ile kavuşacağından daraltıcı, yorucu, zorlayıcı gündemler de kapıda olabilir. Ama bu kavuşum spica sabit yıldızının da etkisinde olacağı için olan en hayırlısıdır.
Tutulma haritasına göre bu tutulma 5. Evde gerçekleşiyor. Dolayısıyla eğlence yerleri, keyif alanları, çocuklar gibi alanlarda tatsızlıklar, hayattan keyif alamama gibi durumlar da görülebilir.

Leave A Comment

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop