13 Kasım Akrep Burcunda Yeni Ay

Gökyüzünden Haberler

Bu yeni ay oldukça dikkat çeken, önemli açılara sahip bir yeni ay. Akrep burcunda yeni ayların akla getirdiği ilk gündemler ekonomik sıkıntılar, güç mücadelesi, gizli işler, yer altı konuları, saplantılar, dönüşüm süreçlerinin başlaması, değişimin başlaması, sinsi hastalıklar, ortakların/eşin parası, borçlar, krediler oluyor. Söz konusu bir yeni ay olduğu için bu alanlarda başlangıçlar, yenilikler, yeni girişimler olabilir.
Bu yeni ayın dikkat çeken yönü Marsın eşlik ediyor oluşu ve yeni ay anından hemen sonra Uranüs’ün bu kavuşuma karşıtlık yapacak oluşu. Aynı zamanda Ankara’ya göre çıkarılan yeni ay haritasında tam yükselen üzerindeki Plüton da oldukça dikkat çekici. Plüton son derecelerinde ve oğlak burcunda beklediği sistemsel dönüşümü gerçekleştirmek için gerekirse yıkımdan kaçınılmayacağının sağlam bir göstergesi. Disiplinin, çalışkanlığın, sistemlerdeki açıkların ve eksiklerin artık dönüştürülmesini ve güçlendirilmesini talep eder.
Bunların yanında bu yeni aya eşlik eden Mars ve Uranüs etkisi ani, beklenmedik bir yıkımın, kopuşun, habercisi. Umulmadık bir kavga, mücadele, savaş içinde bulunulabilir. Alışılagelmiş, süregelen şeylere isyanlar gündeme gelebilir. En basit yorumuyla değişim ve dönüşüm kaçınılmaz gibi görünüyor. Gerekirse yıkıcı güçlerden kaçınılmayabilir.
Bu belki sistemsel bir güç ile belki de kadersel bir güç ile de olsa olması gereken zorlu bir süreç diyebiliriz. Yeni ayın kendi haritasında 10. Evde gerçekleşiyor olması özellikle otoritelerdeki, siyasi güçlerdeki, yasalardaki görünür bir dönüşümün başladığını haber veriyor olabilir. Otoritelerden, liderlerden gelen baskı, güç, savaş girişimleri, süregelen sistemleri değiştirme, ani çıkışlar bu ay sık sık gündemimizde olabilir.
Yeni ay anında Oğlak burcu yükseliyor. Bu sağlam, sistemli, disiplinli olma enerjisini yüklendiğimiz sert bir yeni ayın habercisidir. Hazlar, duygular ikinci plana atılır disiplin, kar/zarar, fayda ön plana atılır. Sorumluluklara odaklanılır. Fakat burada yükselende Plüton biraz sert bir dönüşümü haber veriyor bizlere. Küllerinden doğmak, hatalarından dersler alıp başka biri olmak, gücünü kendi içinden almak gibi hisleri yoğun yaşayabiliriz. Satürn’ün de ileri harekete dönmüş olması sislerden kurtulup doğru sınırlar çizmeyi öğrenmemiz için bize yardım edecektir.
Tutulma haritasına göre tutulma 10.evde gerçekleşiyor. Bu da etkisi toplum önünde görülebilir değişimler ve güç mücadelelerinin belki ani krizlerin savaşların başlangıcı olabilir. Köklerle ilgili, ebeveynlerle ilgili, toplumdaki yerimizle ilgili önemli süreçler başlayabilir. Savaş gündemleri maalesef şiddetlenebilir. Ekonomik anlamda zor ve beklenmedik koşullara karşı tedbir bu noktada oldukça önemli. Güven ihlalinden kaynaklı kaygının sebep olabileceği savaşlar, ekonomik kaygılar yüzünden oluşacak mücadele ortamlarına hazırlıklı olmalıyız. Maalesef kriz, deprem, sel felaketleri, baskınlar, isyanlar gibi ihtimalleri de içinde barındıran bir harita.

Leave A Comment

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop